Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Miért más a fekete belsejű Le Creuset edény?

Miért más a fekete belsejű Le Creuset edény?

Az öntöttvas edényeknél teljesen megszokott a fekete belső - és gyakran külső - látványa. Ez azonban a Le Creuset márka edényeinél nincsen így, mivel a legtöbb edénye világos zománcbevonattal rendelkezik.
De akkor miért láthatunk olyat, aminek sötét bevonata van?

A LE CREUSET EDÉNYEK SZATÉN FEKETE BEVONATA

Jól ismert a Le Creuset márka a világos zománcozott bevonatáról, de ismerjük a termékeit, akkor azt láthatjuk, hogy a serpenypk, grill serpenyők, wokok, tagineok és néhány kerek és ovális lábas is fekete bevonatos.
De mi a különbség a világos zománc és a szatén fekete bevonat között?
A szatén fekete zománc tapintása kissé érdes, nem annyira selymes és sima, mint a világos. Kifejezetten arra lett kialakítva, hogy magasabb hőmérséklető  felületen történő főzéskor lehessen használni, ami nem teljesen azonoson azzal, hogy egy edényt egyszerűen csak nagy lángon melegítjük.
A magas felületű hőmérséklet az öntöttvasnál közepes lángon történő hevítéssel érhető el, tehát nem kell magas lángon melegíteni az edényt ahhoz, hogy elég forró legyen pl egy serpenyő.
Ez az, amiért a szatén fekete belső alkalmas a grillezéshez, égetéshez.


"PATINA"  A  FELÜLETEN

A folyamatos használat mellett ún patina képződik a felületen a természetes olajok és zsiradékoknak köszönhetően. Ezt a réteget nem kell és nem is ajánlott eltávolítani az edényről, mivel emiatt válik az edény egyre jobban tapadásmentessé és jobb lesz a "teljesítménye" is.
Mindemellett ennek a rétegnek köszönhetően kevesebb olajat vagy zsiradékot kell használni a főzés és sütés során.

A sütés, grillezés stb. során elért magasabb felületi hőmérséklet mellett a cukrok és egyes enzimek karamellizálódnak. Ez amellett, hogy elősegíti a nedvesség és az íz visszatartását, a grillezett húsokon kérges külsőt eredményez.

A fekete belsejű edények hevítését mindig zsiradék, folyadék és étel nélkül kell elkezdeni alacsony és közepes lángon. Majd amikor az edény kellően átforrósodott - kb. 5 perc -, azután lehet beletenni az olajat és az ételt, amit meg szeretnénk sütni.

 

A világos belsejű edények minden típusú főzéshez alkalmasak legyen szó lassú dinsztelésről vagy gyors párolásról. Ezeket az edényeket azonban nem szabad szárazon melegíteni, mindig valamilyen folyadékot, olajat, zsiradékot kell az edénybe önteni és azzal elkezdeni a hevítést.

 

Tartalomhoz tartozó címkék: Márka